ANASAYFA > KURUMSAL

Goccia Hakkında

 
 

Aydınlık bir gelecek için teknoloji ve stilin birleşimi: Goccia

Goccia Illuminazione, 30 yıldan daha fazla bir süredir ürünlerini geliştirmek için en yenilikçi metotları uygulayan bir firmadır.

Goccia Illuminazione, dış aydınlatma konusunda Avrupa pazarında kendisine sağlam temellere dayanan iyi bir yer edindi. Devamlı yenilenen teknolojilerle üretilen Goccia aydınlatma aygıtları, sadece Avrupa’da değil, dünyanın pek çok ülkesinde iyi biliniyor. İtalya’nın kuzeyinde Brescia yakınlarındaki Poncarale’de yer alan 6.500 m2’lik üretim tesisinde faaliyetini sürdüren Goccia, aydınlatma aygıtlarını mümkün olan en yüksek kalite standartlarına göre üretiyor.

 

Üretim metotları ve ticari prosedürlerinin kalitesini arttırmak için 1996 senesinde ISO 9002 standartlarına kavuşan firma, 2004’e gelindiğinde kalite standardını geliştirerek UNI EN ISO 9001 sertifikasını aldı. Goccia’nın ürün gamında yer alan tüm aydınlatma aygıtları, bizzat Goccia tarafından İtalya’da üretiliyor.


Mühendisliğe verilen önem
Goccia Illuminazione, armatürlerini, tasarım ile montaj gereksinimlerine azami ölçüde önem vererek ve ileri teknoloji kullanarak üretiyor. Goccia Illuminazione, bu konudaki uzmanlığı ve birikimleri sayesinde uzun zamandır aydınlatma piyasasının önde gelen firmalarından birisi olma özelliğini koruyor. Dış aydınlatma aygıtları söz konusu olduğunda Goccia’nın yenilikçi stratejileri ile ürettiği armatürler, sektörde adeta birer ‘klasik’ haline geliyor. Goccia’nın pazarda devamlı büyümesinin altında, ‘büyük ölçüde kişiselleştirilebilen yeni ürünlerin, sürekli olarak geliştirilmesi’ felsefesi yatıyor. 

 

Mesela PALPEBRA, ışığı istediğiniz zemine iletiyor; TRIANGOLO, basit ama çok yönlü bir tasarım; SMALL MIDI MAXI & SUPERMAXI,  modüler bir ürün; GONG, hem iç hem de dış aydınlatmada kullanılabiliyor; KASKO, modern mimari için tamamlayıcı bir ürün; STRIKE, bahçe aydınlatmasına renk katıyor; FEELING, seçkin bir atmosfer ile fark yaratıyor; I-LUX AISI 316 paslanmaz çelik üretimiyle hem şık hem de benzersiz bir ürün; ONDALIGHT, enerji tasarruflu lambalarıyla projektör aydınlatmasına mimari bir tat katıyor; JACK, ışık kaynağını istediğiniz stildeki kapaklarla birleştirmenizi sağlıyor; I-MAGO, LED ile mimari tasarımı birleştiriyor; QUANTUM, ankastre ürünlerde farklı seçenekler sunuyor ve K³ duvar aydınlatmasında limitsiz bir yaratıcılık vaat ediyor. 

 

Uzun yıllardır, hem personel hem de makine parkı anlamında teknik departmana yapılan yatırımlar, Goccia’nın tasarımlarını zenginleştirirken üretim kapasitesini de farklı bir boyuta taşımış durumda.

 

Küresel Kalite Standartlarına Uygunluk

1996’da Goccia’nın üretim sistemi ISO 9002 standartlarına uygun hale getirilirken, 2004’te UNI EN ISO 9001 sertifikası alındı. 2008’de firma, standartlarını daha da yükselterek, IMQ tarafından denetlenen CISQ Sertifikası’na kavuştu. Tüm bu sertifikalar, Goccia’nın kendi Kalite El Kitabı’nda da bahsedildiği gibi, üretim ve pazarlama safhalarında Goccia’nın izlemesi gereken yöntemler ve ürünlerin geçmesi gereken kontroller üzerinde hassasiyetle durduğunu göstererek, müşterilerine güven veriyor.

 

IQNET, 37 farklı sertifika kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu, büyük bir uluslararası kalite denetleme ağıdır. IQNet anlaşması sayesinde, CISQ tarafından tanınmış olan firmalar IQNet Sertifikası alabilirler. Bu sertifika da, IQNet logosu ile, ilgili standartların uluslararası anlamda geçerli olduğunu belgeler.

 

CE Logosu

Avruıpa Ekonomik Topluluğu (EEC) içinde serbest şekilde ticareti yapılan tüm ürünlerde, bu logonun bulunması zorunludur. Bu logo, üretici tarafından ürünlerin her açıdan EEC tarafından yayınlanan direktiflere (2004/108/CE, 2006/95/CE ve 93/68) uygun olarak üretildiğini ve ilgili yönetmeliklere göre kontrol ve test edildiğini belgeler. CE logosunun kullanılması için, herhangi bir gönüllü sertifika kuruluşu (Kalite Tescili açısından) tarafından herhangi bir kontrol yapılması veya garanti verilmesine gerek yoktur.

 

ENEC

Aydınlatma aygıtlarıyla ilgili Avrupa Birliği standartları olan ENEC, sadece Goccia gibi belgelenmiş bir kalite sistemi olan üreticilerin ulaşabileceği bir kalite seviyesini gösterir.

 

Teknik servis

2004/108/CE, 2006/95/CE ve 93/68 standartlarına göre Goccia’nın aydınlatma aygıtlarıyla ilgili tüm ürün bilgileri, teknik veriler, montaj detayları, teknik çizimler, boyutlar ve uygunluk sağlanan sertifikalar, gerektiğinde Lamp 83 müşteri temsilcilerinden temin edilebilir.

 

Ürünlerin teknik sayfalarında; onaylar, ürünün tanımı, ışık kaynakları, üretim detayları, boyutlar, aksesuarlar ve ışık eğrileri gibi tüm teknik detaylar mevcuttur.